Gå til hovedindhold

Medlemmer af DM Rådgivende Forum

Medlemmer af DM Rådgivende Forum – 2020-2022
Aalborg Universitet Person  Kontakt
Teknisk nøgleperson omkring implementering af dataservices:  Karsten Kryger Hansen kkh@aub.aau.dk
Person fra forskerstøtteenheder/data-stewards, datamanagers eller lignende  Diba Terese Markus dtm@aub.aau.dk
Aarhus Universitet Person  Kontakt
Teknisk nøgleperson omkring implementering af dataservices:  Brian Vinter vinter@au.dk
Person fra forskerstøtteenheder/data-stewards, datamanagers eller lignende  Birthe Christensen-Dalsgaard bcd@cc.au.dk
Syddansk Universitet Person  Kontakt
Teknisk nøgleperson omkring implementering af dataservices:  Claudio Pica pica@cp3.sdu.dk
Person fra forskerstøtteenheder/data-stewards, datamanagers eller lignende  Asger Væring Larsen  avla@bib.sdu.dk 
RUC Person  Kontakt
Teknisk nøgleperson omkring implementering af dataservices:  Mads Sinkær Kjærgaard  msk@ruc.dk
Person fra forskerstøtteenheder/data-stewards, datamanagers eller lignende  Sacha Zurcher   szurcher@ruc.dk
CBS Person  Kontakt
Person fra forskerstøtteenheder/data-stewards, datamanagers eller lignende  Mareike Buss  mabu.lib@cbs.dk
IT-Universitetet Person  Kontakt
Person fra forskerstøtteenheder/data-stewards, datamanagers eller lignende  Henrik Engell-Hedager  enge@itu.dk  
Københavns Universitet Person  Kontakt
Teknisk nøgleperson omkring implementering af dataservices:  Hans Henrik Happe 

happe@science.ku.dk

Person fra forskerstøtteenheder/data-stewards, datamanagers eller lignende  Lene Offersgaard   leneo@hum.ku.dk 
DTU Person  Kontakt
Teknisk nøgleperson omkring implementering af dataservices:  Nikola Vasiljevic  

niva@dtu.dk

Person fra forskerstøtteenheder/data-stewards, datamanagers eller lignende  Signe Gadegaard  sgad@dtu.dk 
DeiC Person  Kontakt
  Anders Sparre Conrad

Anders.conrad@deic.dk 

  Rene Belsø  rene.belso@deic.dk 
  Hannah Mihai Hannah.mihai@deic.dk 

 

Senest opdateret:
tir, 09/07/2021 - 15:11